Úspěchy žáků

Dopravní soutěž mladých cyklistů
Ve dnech 11. a 12. května se žáci naší školy zúčastnili na DDH v Prostějově okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů. V mladší kategorii nás reprezentovalo čtyřčlenné družstvo z 6. třídy ve složení: Eva Vlková, Barbora Vaňková, Vojtěch Svoboda a Matyáš Nehera. Ve starší kategorii nastoupilo družstvo z 8. třídy ve složení: Natálie Hejdušková, Adéla Vaňková, Jakub Přikryl a Dominik Vychodil. V obou kategoriích žáci zápolili v pěti soutěžních disciplínách: Pravidla provozu na pozemních komunikacích – teoretická část, pravidla provozu na pozemních komunikacích – praktická část, jízda zručnosti na kole, zásady poskytování první pomoci a práce s mapou. V mladší kategorii v konkurenci 16 škol obsadilo naše družstvo pěkné 8. místo. Ve starší kategorii využili naši žáci naplno všech získaných vědomostí a dovedností a v nelehké konkurenci 14 škol dosáhli až na stupně vítězů a obsadili krásné 3. místo. Všem zúčastněným gratulujeme!

Mgr. Miroslava Burešová

Pionýrský sedmikvítek

Stalo se již tradicí, že se zapojujeme do celostátní soutěže ve výtvarných a rukodělných činnostech pod názvem Pionýrský sedmikvítek. I v letošním roce se nám dařilo a získali jsme řadu ocenění. Největší odměnou je již 5 putovní pohár předsedy vlády ČR, který jsme přebírali na akci Ledová Praha v Kongresovém centru. Mezi naše úspěšné výtvarníky patří: ze 3.tř. Lucie Burešová, Radek Matoušek a Matyáš Hnízdil, z 5.A-Pavlína Vychodilová, z 5.B-Ondřej Čureja, ze 7.tř. –Hana Trněná a z 8.tř. –Michaela Rakášová, Radek Pilár, Marek Červenobrada, Dominik Vychodil a Filip Kolísek.
V letošním roce jsme se zapojili i do literární části v rámci Pionýrského sedmikvítku. A i v této oblasti se nám dařilo a zaznamenali jsme úspěchy. Mezi oceněné patří: ze 3.tř.- Jan Langer, ze 4.tř. –Karolína Vránová, z 5.B –Nela Pospíšilová, Tereza Daněčková, Iveta Steinerová, Lucie Lukešová, Lukáš Hlaváček, Radim Hlaváč, Adam Kolísek, Štěpán Novák a Matěj Pukl a z 8.tř. Radek Pilár.

Ivana Copková

Zeměpisná olympiáda 2016/2017

Jako každým rokem i letos se žáci 6.-9.ročníku na začátku února zapojili do školního kola Zeměpisné olympiády. Nejlepší řešitelé v kategorii A a C byli přihlášeni do okresního kola.
Dne 21.2.2017 se uskutečnilo okresní kolo ZO v Prostějově.
V kategorii A (6.ročník) dosáhla vynikajícího úspěchu Natálie Frnčová,která se umístila na 1.místě a postoupila do krajského kola ZO.V kategorii C (8.-9.ročník) nás reprezentoval Matěj Kvapil (9.B), který se umístil na pěkném 13.místě.
Dne 22.3.2017 se konalo krajské kolo ZO opět v Prostějově, kde se Natálie Frnčová v kategorii A umístila na výborném 3.místě. Oběma žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Ivana Bombíková

Dějepisná olympiáda 2016/2017

Stalo se již na naší škole dlouhou tradicí, že se žáci 8. a 9.ročníku úspěšně zapojili do řešení úkolů Dějepisné olympiády. Stěžejním tématem 46.ročníku školního, okresního i krajského kola byla osobnost panovnice Marie Terezie a Habsburkové v 18.století.
V okresním kole DO 17.1.2017 jsme velmi výrazně uspěli. Ze 34 soutěžících obsadil Michal Špalek (9.A) 1.místo, Jan Ječmínek (9.A) 13.místo a Alice Suchomelová (8.tř.) 21.místo.
V krajském kole, které se konalo na ZŠ J.A.Komenského v Předmostí u Přerova 21.3.2017, pak výrazně uspěl Michal Špalek, který v těžké konkurenci 30 účastníků vybojoval velmi pěkné 13.místo. Všem žákům děkujeme za pečlivou přípravu a příkladnou reprezentaci školy.

Mgr. Ivo Páleník

Krajský přebor škol v šachu

Krajský přebor škol v šachu se uskutečnil 11. ledna 2017 na Gymnáziu Olomouc - Hejčín. Turnaje se zúčastnilo 31 družstev celkem ve třech kategoriích. Naši šachisté hráli v kategorii A - žáci 1.-5. ročníků ZŠ. V této kategorii hrálo celkem 13 nejlepších družstev z celého kraje. Hrálo se švýcarským systémem na sedm kol s šachovými hodinami a s časem 34 minut na partii. Naši sice nehráli úplně zle - jednou vyhráli, dvakrát remizovali a čtyřikrát prohráli, vybojovali celkem devět a půl bodu, v posledních třech kolech však byli už příliš unaveni a vyhrané partie vyhrát nedokázali. Proto obsadili celkově jedenácté místo, což sice není úplně nejlepší, ale zhruba odpovídá úrovni hry. Turnaj proběhl bez problémů a naši mladí šachisté získali cenné zkušenosti. Určitě naši školu reprezentovali dobře. Na první šachovnici hrál František Hynek z V. A, na druhé Martin Barnet ze třetí třídy, na třetí šachovnici hrál Tomáš Kovařík ze třetí třídy, na čtvrté prvňáček Jakub Vaculka, Náhradníkem byl Daniel Zajíček z druhé třídy .

Zbyněk Hanák

Okresní přebor škol v šachu

V pátek 25. listopadu se v zasedacím sále prostějovského Národního domu uskutečnil okresní přebor škol v šachu. Účastnilo se ho 11 čtyřčlenných družstev. Naši šachisté hráli v kategoriích mladšího a staršího žactva. Hrálo se systémem každý s každým s šachovými hodinami. Mladší žáci dosáhli sedmi bodů, třikrát remizovali a dvakrát prohráli, jednou velmi těsně. Obsadili páté místo a hráli ve složení Martin Barnet, Tomáš Kovařík, Matyáš Hnízdil (všichni ze třetí třídy) a Jakub Vaculka z první třídy. Marti Barnet a Tomáš Kovařík hráli výborně - dosáhli šesti výher. Starší žáci vybojovali tři a půl bodu a obsadili čtvrté místo. Za starší žáky hráli Michal Špalek z IX. A, Michael César z VIII. třídy, Kateřina Barnetová ze VI. třídy a František Hynek z V. A. Všem mladým šachistům děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

Zbyněk Hanák